Jakie są negatywne skutki posiadania zbanowanych hashtagów w koncie?

Instagram blokuje hashtagi, które łamią Zasady Społeczności, dlatego platforma ukrywa („banuje”) publikacje zawierające takie hashtagi w opisach lub komentarzach.

Jeśli hashtag łamie Zasady społeczności, publikowanie pod nim może być dla Instagrama jednoznaczne z tym, że Twój profil może również je naruszać, tym bardziej, jeśli używasz zablokowanych hashtagów bardzo często.

W przyszłości możesz również odczuć konsekwencje wynikające z tych działań, m.in. ograniczony zasięg Twoich postów oraz profilu (w karcie Eksploruj oraz na stronach hashtagów).

O istnieniu hashtagów, które łamią Zasady społeczności, a w związku z tym treści pod nimi mają ograniczony zasięg, informuje nas sam Instagram.

Czytaj w Instagram: Dlaczego niektóre posty na Instagramie nie pojawiają się na stronie Eksploruj oraz na stronach hasztagów?

Czytaj w Instagram: Dlaczego nie mogę wyszukać niektórych hasztagów na Instagramie?

zbanowane hashtagi ukryte hashtagi na instagramie
zbanowane hashtagi ukryte hashtagi na instagramie

Najczęściej blokadom ulegają hashtagi, które…

  • odnoszą się tematycznie do pornografii, przemocy werbalnej i fizycznej, terroryzmu, mowy nienawiści.
  • generują dużo spamu lub zostaną zgłoszone przez innych użytkowników.  

Zdjęcie z zakazanym hashtagiem w opisie lub komentarzu nie jest widoczne pod tym hashtagiem, przez co jego zasięg jest ograniczony.

Dodatkowo jest to sygnał dla Instagrama, że Twoje zdjęcie (i profil) może być niezgodne z Zasadami społeczności.

Dlatego przed dodaniem zestawu hashtagów do Twojego postu pamiętaj o tym, aby sprawdzić czy nie są zablokowane przez Instagram.

W rozwiązaniu Szukaj hashtagów robimy to za Ciebie automatycznie, jednak jeśli korzystasz z tych samych zestawów przez dłuższy czas, na przykład dodałeś zestaw hashtagów do kolekcji bez ponownego wyszukiwania ich w narzędziu, zalecamy sprawdzenie ich w rozwiązaniu Zbanowane hashtagi.

Wklej swoje hashtagi w widoczne pole, następnie zaznacz opcję Sprawdź w czasie rzeczywistym i kliknij Sprawdź.

zbanowane hashtagi iqhashtags

Latest News & Updates

Discy Latest Articles

Polityka zwrotów i reklamacji

 

Explore Our Blog