Największy organiczny zasięg z hashtagów uzyskują publikacje, które:
- trafiają do tzw. TOP 9 zdjęć wybranych hashtagów,
- które wyświetlane są w aktualnościach użytkowników śledzących wybrane hashtagi na Instagramie.
To, ile osób śledzi wybrany hashtag i czy nasze zdjęcie wyświetli się im w aktualnościach jest poza naszą kontrolą.
Kontrolę jednak możemy mieć nad widocznością naszego zdjęcia w Najpopularniejszych zdjęciach wybranych hashtagów. To właśnie zakładka TOP-owych zdjęć (najpopularniejszych) jest widoczna jako pierwsza po przejściu na stronę hashtagu, dlatego zdjęcia, w które są w niej dobrze (wysoko) wyeksponowane, otrzymują najwięcej wyświetleń.
W oknie aplikacji ponadto widocznych jest 9 najpopularniejszych fotografii (znajdują się powyżej lini zanurzenia), a zdjęcia znajdujące się wśród najpopularniejszych z nich, mają przedłużoną widoczność dla użytkowników (utrzymują się wysoko przez dłuższy czas niż zdjęcia znajdujące się w zakładce “Recent”/Ostatnie).
Dlatego trafienie Twojej fotografii właśnie w to miejsce gwarantuje najwięcej wyświetleń z wybranego hashtagu, a tym samym zwiększenie zasięgu z hashtagów w Twoich statystykach.
Analiza zdjęć oraz hashtagów odbywa się:
- wyłącznie dla nowych zdjęć opublikowanych w profilu (po zakupieniu planu płatnego),
- w płatnych planach i wymaga ciągłości, to znaczy, kontynuowania subskrypcji w czasie,
- przerwanie subskrypcji jest jednoznaczne z przerwaniem analizy dla nowych fotografii.
Jeśli posiadasz konto premium w dowolnym z dostępnych planów, publikuj zdjęcia jak zawsze, dodając hashtagi do opisu Twoich zdjęć (dane nie są zbierane z komentarzy).
Już pierwsze opublikowane zdjęcie pozwoli Ci sprawdzić, dla których hashtagów uzyskałeś najlepsze pozycje oraz jak Twoje zdjęcie radziło sobie w czasie.
Im więcej opublikowanych zdjęć, tym więcej danych, na bazie których określić możesz, w jakich zakresach (rozmiarach) hashtagów Twoje zdjęcia radzą sobie najlepiej.
Wypisz te, dla których Twoje zdjęcie uzyskało pozycję od 1 do 9 w TOP zdjęciach wybranych hashtagów, a następnie rozmiary hashtagów.
Najmniejszy z nich określa zakres minimalny, największy natomiast zakres maksymalny.