Jak używać zakładki Wydajność hashtagów?

Wydajność hashtagów pozwoli Ci dowiedzieć się, które hashtagi zapewniły największy zasięg z hashtagów dla Twoich zdjęć.

Największy organiczny zasięg z hashtagów uzyskują publikacje, które:

  • trafiają do tzw. TOP 9 zdjęć wybranych hashtagów,
  • które wyświetlane są w aktualnościach użytkowników śledzących wybrane hashtagi na Instagramie.

To, ile osób śledzi wybrany hashtag i czy nasze zdjęcie wyświetli się im w aktualnościach jest poza naszą kontrolą.

Kontrolę jednak możemy mieć nad widocznością naszego zdjęcia w Najpopularniejszych zdjęciach wybranych hashtagów. To właśnie zakładka TOP-owych zdjęć (najpopularniejszych) jest widoczna jako pierwsza po przejściu na stronę hashtagu, dlatego zdjęcia, w które są w niej dobrze (wysoko) wyeksponowane, otrzymują najwięcej wyświetleń.

W oknie aplikacji ponadto widocznych jest 9 najpopularniejszych fotografii (znajdują się powyżej lini zanurzenia), a zdjęcia znajdujące się wśród najpopularniejszych z nich, mają przedłużoną widoczność dla użytkowników (utrzymują się wysoko przez dłuższy czas niż zdjęcia znajdujące się w zakładce „Recent”/Ostatnie).

Dlatego trafienie Twojej fotografii właśnie w to miejsce gwarantuje najwięcej wyświetleń z wybranego hashtagu, a tym samym zwiększenie zasięgu z hashtagów w Twoich statystykach.

Na podstawie hashtagów w Wydajność hashtagów, dla których osiągnąłeś najlepsze wyniki, określisz jednocześnie zakres (rozmiar) hashtagów pasujących do Twojego profilu.

Analiza zdjęć oraz hashtagów odbywa się:

  • wyłącznie dla nowych zdjęć opublikowanych w profilu (po zakupieniu planu płatnego),
  • w płatnych planach i wymaga ciągłości, to znaczy, kontynuowania subskrypcji w czasie,
  • przerwanie subskrypcji jest jednoznaczne z przerwaniem analizy dla nowych fotografii.

Jeśli posiadasz konto premium w dowolnym z dostępnych planów, publikuj zdjęcia jak zawsze, dodając hashtagi do opisu Twoich zdjęć (dane nie są zbierane z komentarzy).

Już pierwsze opublikowane zdjęcie pozwoli Ci sprawdzić, dla których hashtagów uzyskałeś najlepsze pozycje oraz jak Twoje zdjęcie radziło sobie w czasie.

Im więcej opublikowanych zdjęć, tym więcej danych, na bazie których określić możesz, w jakich zakresach (rozmiarach) hashtagów Twoje zdjęcia radzą sobie najlepiej.

Wypisz te, dla których Twoje zdjęcie uzyskało pozycję od 1 do 9 w TOP zdjęciach wybranych hashtagów, a następnie rozmiary hashtagów.

Najmniejszy z nich określa zakres minimalny, największy natomiast zakres maksymalny.

Latest News & Updates

Discy Latest Articles

Polityka zwrotów i reklamacji

 

Explore Our Blog