Jak dodać Twój profil Instagram do IQ Hashtags?

Autoryzacja konta w IQ Hashtags może wydawać się nieco skomplikowana, dlatego stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, aby maksymalnie ułatwić ten proces.

Zanim wyjaśnimy proces, upewnij się, że spełniasz następujące wymagania:

  1. Twoje konto na Instagramie musi posiadać status konta profesjonalnego – być kontem firmy bądź twórcy – Jak włączyć konto profesjonalne na Instagramie?
  2. Twoje konto musi być powiązane ze stroną firmową na Facebooku (potocznie zwaną fanpage). Autoryzacja Twojego profilu w narzędziu nie powiedzie się, jeśli Twój profil Instagram powiązany będzie z Twoim prywatnym profilem na Facebooku – Jak połączyć profil Instagram ze stroną na Facebooku?
  3. Pamiętaj, że aby móc przeprowadzić autoryzację konta, a tym samym uzyskać dostęp do wszystkich statystyk oraz narzędzi, musisz posiadać odpowiedni poziom dostępu do strony na Facebooku (fanpage) – dostęp częściowy bądź pełny – Poziomy dostępów do strony na Facebooku – Strony klasyczne i Nowe strony.
  4. Podczas procesu autoryzacji musisz być także zalogowany do konta Facebook, za pomocą którego dodasz wybrany przez Ciebie profil Instagram do IQ Hashtags.

[Na dole strony znajdziesz film przedstawiający krok-po-kroku proces autoryzacji profilu Instagram]

Krok 1

Przejdź do zakładki Ustawienia konta w IQ Hashtags (ikonka zębatki).

Krok 2

Kliknij przycisk Kontynuuj z Facebook.

Krok 3

Aby rozpocząć analizę wybranego przez Ciebie profilu Instagram, kliknij Kontynuuj jako…

Pamiętaj, że musisz zalogować się do konta Facebook, które posiada dostęp do strony Facebook (fanpage) z prawidłowo powiązanym profilem Instagram, który będziesz analizować w IQ Hashtags.

Jeśli jesteś aktualnie zalogowany do innego konta, możesz skorzystać z opcji Zaloguj się na inne konto, aby połączyć się z odpowiednim profilem.

Krok 4

Wybierz profil Instagram, którego analizę chcesz rozpocząć w narzędziu i kliknij Dalej.

Krok 5

Wybierz stronę Facebook (fanpage), która powiązana jest z profilem Instagram, wybranym przez Ciebie w poprzednim kroku i kliknij Dalej.

Krok 6

Już prawie koniec! W tym kroku musisz zatwierdzić wszystkie widoczne opcje, a następnie kliknąć Gotowe.

UWAGA: Jeśli nie możesz przyznać uprawnień, poproś osobę z pełnym dostępem do strony Facebook (najczęściej jest to założyciel strony), aby nadała Ci częściowy bądź pełny dostęp do fanpage. 

Dowiedz się, jak to zrobić tutaj. Learn how to do it here.

Krok 7

Kliknij OK.

Krok 8

Voilà! 🎉

Twoje konto na Instagramie zostało połączone z IQ Hashtags! Rozpocznij korzystanie z nowej funkcji Reels Metrics oraz podglądaj najświeże dane o wydajności Twoich hashtagów i profilu na Instagramie!

Video przewodnik: